پرسش‌های متدوال


سوالات مربوط به ثبت‌نام و پرداخت هزینه
نحوه پرداخت هزینه ثبت نام در کنفرانس چگونه است؟
پاسخ: برای دریافت اطلاعات حساب به قسمت ثبت نام رویدادها > شماره حساب ها مراجعه فرمایید.

برای پرداخت هزینه ثبت نام، چه باید کرد؟
پاسخ: بایستی فیش بانکی یا اسکرین شات صفحه پرداخت الکترونیکی را در بخش ثبت نام اولیه سامانه ثبت کنید. 

هزینه ثبت نام برای نویسندگان مقالات چقدر است؟
پاسخ: لطفا در منوی «ثبت نام رویدادها»، گزینه ی <جدول هزینه ها> را مشاهده کنید.

اگر چند مقاله ارسال کنیم هزینه پرداخت کمتر میشود؟
پاسخ: بله. نسبت به جدول هزینه ها پرداخت باید گردد.

آیا اگر هزینه را دیرتر پرداخت کنیم افزایش هزینه ای وجود خواهد داشت؟
پاسح: هزینه ها طبق جدول زمانی مشروح در صفحه ی هزینه ها به مرور افزایش پیدا می کنند.


سوالات مربوط به گواهی پذیرش مقالات
چه زمانی و چگونه گواهی پذیرش به نویسندگان تحویل خواهد شد؟
پاسخ: اگر مقاله شما به صورت پوستری پذیرفته شده باشد؛ پس از اینکه ثبت نام خود را تکمیل نمودید؛ گواهی پذیرش کمی قبل از کنفرانس تهیه و از طریق پست پیشتاز برای شما ارسال خواهد شد. اگر مقاله شما به صورت شفاهی پذیرفته شده باشد؛ پس از ارایه آن در کنفرانس، در همان جلسه ارایه به شما تقدیم خواهد شد ولی اگر مقاله به هر دلیلی ارایه نشود؛ گواهی پذیرش با درج عبارت «پذیرش پوستری» تهیه شده و پس از کنفرانس با پست پیشتاز ارسال خواهد شد. در هر حال، اطمینان یابید که آدرسی که در سامانه ثبت کرده اید کامل باشد و کدپستی نیز درج شده باشد

سوالات مربوط به ارایه مقاله و حضور در کنفرانس
آیا لازم است فایل پوستر مقاله توسط نویسنده تهیه شود؟
پاسخ: خیر. تنها کافی است هزینه ثبت نام پرداخت شده و فیش بانکی/ تصویر صفحه تایید پرداخت الکترونیکی در سامانه بارگذاری شود.

آیا  حضور در کنفرانس الزامی است؟
پاسخ: در صورتی که پس از تکمیل فرایند داوری، مقاله به صورت ارایه پوستری پذیرفته شود؛ حضور اختیاری خواهد بود اما اگر به صورت شفاهی پذیرفته شود؛ حضور یکی از نویسندگان یا نماینده ایشان در کنفرانس الزامی است و در صورت عدم حضور یکی از نویسندگان یا نماینده آنها برای انجام ارایه، درجه ی مقاله به پوستری کاهش داده شده و در گواهی پذیرش هم عبارت <پذیرش پوستری> قید می شود.

آیا می توانیم فرد دیگری نیز همراه خود به کنفرانس بیاوریم؟
پاسخ: حضور همراه در صورت انجام ثبت نام جداگانه مقدور خواهد بود.

اگر دو نفر نویسنده قصد شرکت در کنفرانس را داشته باشند؛ باید دو بار مبلغ را واریز کنند یا یک بار برای هر دو نویسنده در نظر گرفته می شود؟
پاسخ: هر دو نفر بایستی هزینه ثبت نام را پرداخت کنند. البته اگر حداقل یکی از دو نفر دانشجو باشد؛ یکی در قالب هزینه مشخص نویسندگان ثبت نام نماید و نفر دیگر که دانشجو است؛ می تواند در قالب ثبت نام بدون مقاله خاص دانشجویان ثبت نام کند که هزینه کمتری دارد.

سوالات مربوط به نمایه سازی و انتشار مقالات
آیا کتابچه مقالات به صورت فیزیکی چاپ می شود؟ 
پاسخ: خیر. CD حاوی تمامی مقالات پذیرفته شده در روز برگزاری کنفرانس به نویسندگان تقدیم خواهد شد و سایر افراد نیز می توانند از طریق پایگاه هایی که مقالات را نمایه سازی می کنند به مقالات دسترسی داشته باشند.


سوالات مربوط به تهیه و ارسال مقاله

آیا می توانم مقاله پذیرفته شده خود را به انگلیسی ترجمه و مجددا ارسال نمایم؟

پاسخ: از آنجایی که مقاله انگلیسی نیازمند داوری مجدد خواهد بود؛ متاسفانه این امکان در حال حاضر وجود ندارد اما اگر مقاله شما به عنوان مقالات منتخب برای نشریات انتخاب شد؛ این امکان وجود خواهد داشت که در مرحله ارسال به نشریات به زبان انگلیسی ترجمه نمایید.


آیا ارسال چکیده مقاله برای داوری کافی است؟
پاسخ: خیر. با توجه به رویه داوری مقالات، تنها مقالات کامل مورد بررسی قرار خواهند گرفت و جا دارد تاکید شود که در صورتی که فرمت مقاله بر طبق الگوی تهیه مقالات (که در سایت موجود است) تهیه نشده باشد؛ در فرایند داوری قرار داده نمی شود.

آیا رعایت فرمت (الگوی تهیه) مقاله الزامی است؟
پاسخ: بله. تمامی مقالات ارسالی بایستی طبق الگوی جدید تهیه مقالات تهیه شوند. در غیر اینصورت وضعیت مقاله به <مقاله شما نیاز به اصلاحات ظاهری دارد>تغییر داده می شود و به نویسنده عودت می شود تا در پنل کاربری خود، با زدن گزینه «مشاهده و ویرایش فایل مقاله» و سپس «تغییر فایل درج شده» فایل جدید را بارگذاری نماید.

 

آیا امکان ویرایش مقاله ارسال شده وجود دارد؟

پاسخ: بله. مقاله ارسال شده را تا قبل از زمان داوری مقاله ها برای یکبار قابلیت ویرایش دارد. از مسیر سایت وارد قسمت > ورود شده و با نام کاربری و رمز عبور خود به قسمت >اصلاحات رفته و مقاله ویرایش شده را ارسال کنید.


نوع همکاری نویسنده / نویسندگان چیست؟
پاسخ: اگر فقط یک نویسنده وجود داشته باشد؛ طبعا نویسنده مسئول است.
اگر مقاله دو یا چند نویسنده داشته باشد؛ یک نفر نویسنده مسئول و بقیه نویسنده همکار خواهند بود که معمولا عضو هیات علمی دانشگاه است. البته اگر مقاله مستخرج از پایان نامه باشد؛ الزاما بایستی استاد راهنما را بعنوان نویسنده مسئول معرفی کنند.

آیا بایستی نام استادان خود را در مقاله قید کنم؟
پاسخ: لازم است دانشجویان محترمی که با همکاری یکی استادان خود یا از نتایج پروژه درسی یا پایان نامه خود مقاله ای را تهیه نموده اند؛ حتما نام استاد مربوطه را نیز قید فرمایند و استاد راهنما با ذکر درجه علمی (مربی/ استادیار/ دانشیار/ استاد) به عنوان نویسنده مسئول معرفی شود.

آیا برای تعداد مقالات هر نویسنده محدودیتی وجود دارد؟
پاسخ: هر نویسنده می تواند حداکثر در 3 مقاله نویسنده مسئول باشد.

اگر استاد راهنما در سه مقاله نویسنده مسئول است (ظرفیت سه مقاله نویسنده مسئول بودن ایشان تکمیل شده باشد)؛ چگونه می توانم مقاله خود را ارسال کنم؟
پاسخ: اگر ایشان در جریان باشند؛ ابتدا با ارسال ایمیلی این درخواست را مطرح فرمایید و سپس نویسنده دیگری (استاد مشاور یا دانشجو) به عنوان نویسنده مسئول قید شود. البته توجه داشته باشید که برخی از دانشگاه ها در صورتی که استاد راهنما نویسنده مسئول قید نشده باشد؛ امتیاز مقاله را احتساب نمی کنند و در اینصورت پیشنهاد می شود مقاله خود را با ذکر استاد راهنما به عنوان نویسنده مسئول، به کنفرانس دیگری ارسال فرمایید.

در صورت دریافت ایمیل تحت عنوان «مقاله شما به اصلاحات ظاهری نیاز دارد»، چه کاری بایستی انجام داد؟
پاسخ: تنها پس از اطمینان از رعایت موارد زیر، در پنل کاربری خود وارد شده، در بخش وضعیت مقاله، گزینه ی «ارسال مجدد فایل مقاله را زده و در پنجره ای که باز می شود؛ گزینه تغییر فایل درج شده را انتخاب و سپس فایل جدیدی را که موارد زیر را رعایت کرده باشد جایگزین نمایند:
1- مقاله دقیقا طبق الکوی نگارش مقاله  تهیه شده باشد.
2-اگر مقاله توسط دانشجویان تهیه شده و مربوط به درس خاصی یا پایان‌نامه ایشان است؛ اسم استاد جزو نویسندگان قید شده باشد و استاد مربوطه به عنوان نویسنده مسئول قید گردد. البته اگر دانشجویی مقاله‌ای نگارش نموده باشد که مربوط به درس دانشگاهی یا پایان‌نامه وی نباشد؛ بایستی با ارسال ایمیل به دبیرخانه (این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید) به طور مکتوب اظهار نماید که «مقاله مربوط به درس یا پایان‌نامه اینجانب/ اینجانبان نمی‌باشد.
3-نویسنده مسئول در بیش از سه مقاله نویسنده مسئول قید نشده باشد.
4-چکیده تنها یک پاراگراف و دارای 100 تا 150 کلمه بوده و شامل تعریف مساله، نوآوری‌ها و خلاصه نتایج پژوهش باشد.
5-تعداد 3 الی 5 کلمه کلیدی درج و با نقطه‌ویرگول (؛) از یکدیگر جدا شده باشند.
6-کیفیت شکل‌ها و جدول‌ها مناسب باشد.
7-تعداد صفحات بیش از 20 نباشد.
8-مراجع در متن شماره گذاری گردیده و در انتهای مقاله طبق الگوی تهیه مقالات ارجاع داده شده باشنداگر مقاله مراحل اولیه را طی کرده است و اکنون در مرحله داوری است؛ چگونه می توانم اصلاحاتی جزیی در حین داوری در آن اعمال نمایم؟
پاسخ: پس از شروع فرایند داوری، این امکان وجود ندارد اما اندکی قبل از برگزاری کنفرانس، مقالات برای ویرایش نهایی به نویسندگان عودت خواهد شد تا پس از ویرایش نهایی و انجام اصلاحات درخواستی داوران، مجددا به دبیرخانه علمی ارسال فرمایند.